Історія Боратинського навчально-виховного комплексу

      Історія української школи села Боратин нараховує понад шістдесят років (раніше вона була польською).

       Після війни будівництво школи організував один із перших директорів школи Січевський А.Ф. У 1949 році будівля школи була готова прийняти учнів. Тепер в цій будівлі знаходиться народний дім "Просвіта".

        До 1957 року школа була семирічною.

        Село росло, зміцнювалося і в старому приміщенні стало тісно, кількість дітей збільшувалася. Колгосп ім. С. Тудора під головуванням Л. Костюкова приймає рішення збудувати нове. Сільський умілець, бригадир будівельної бригади, Гаврисюк Матвій разом з односельчанами-будівельниками камінь за каменем зводили стіни школи. 1 вересня 1965 року вона гостинно відкрила двері для учнів, вичтелів, батьків.

        Закладався фундамент при директорові Яремчуку Петру Степановичу. А першим директором новозбудованої школи став Федусь Володимир Михайлович.

       З 1971 року по 1976 рік директором Боратинської восьмирічної школи працював Гордійчук Сергій Іванович. А з 1976 року по серпень 1988 року школу очолював Мончаківський Степан Васильович, за фахом вчитель історії. Він організував будівництво шкільної майстерній, котельні, встановив систему центрального водяного опалення.

       Після виходу на пенсію Мончаківського С.В.директором школи став Боруцький І.С., який пропрацював на цьому посту до 1995 року.

      Від 1995 року і до сьогоднішнього дня установу очолює Швалюк Ігор Євгенович. Школа прямує шляхом національного відродження. Матеріально-технічна база модернізовується. У березні 2014 року Боратинську ЗОШ I-II ступенів було реорганізовано у Боратинський навчально-виховний комплекс "загальноосвітня школа I-II ступенів - дошкільний навчальний заклад".